Побудова родинного дерева.

Одразу перепрошуємо берегинь нашого роду за те, що перші родинні дерева включають тільки чоловічу частину сім'ї. Наявні технічні засоби не дозволяють нам збільшити розміри файлу.
Галичина та Волинь.


Родина Мазеп з'являється на територіях Галичини та Волині з кінця XV сторіччя. Згідно гіпотези їхнього родинного зв'язку з князями Курцевичами, одна з гілок давнього роду починає називатися Мазепами, так само, як інша Булигами, зберігаючи спільний герб.

У підтвердження цієї гіпотези можна додати як спорідненість Мазеп, Курцевичей та Пронських з Боговитинами, так і проживання Мазеп у Теслугові Радивилівського району, поруч з дідичними маєтками Курцевичей - Буремлем, Сестрятиним та Снітиним. Родина Мазеп живе в Теслугові з кінця XVII сторіччя.

В десяти кілометрах від них в Бордуляках Бродівського району зустрічаємо іншу гілку Мазеп, яка по багатьом даним є спорідненою з Теслугівською, але була штучно роз'єднана після поділу Польщі між Росією та Австро-Угорщиною в 1795 році. Є причини вважати її старшою за Теслугівську.

Коло Львова Мазеп зустрічаємо в Пустомитові. Історія цієї сім'ї потребує дослідження, як і волинськи Мазепи з Володимирця Володимирецького району.

Велика гілка Мазеп проживає в Березному та Моквині Рівеньської області. Згідно наявних метричних книг, там вони з'являються на 80 років пізніше ніж в Теслугові.

Цікавим є факт проживання на Вінниччині родини, що походить з Березного. 

Київщина та Поділля.


Самою відомою з гілок Мазеп на Київщині є родина гетьмана Мазепи з Білої Церкви. В XVI та першій половині XVII сторіччя вони володіли Мазепинцями та Трилісами. Але згодом вони зникають з цих територій і на сьогодняшній час в Мазепинцях Мазепи не живуть. Поруч ми знаходимо Мазеп в Ставах Кагарлицького району. Побудова їхнього дерева триває.

Інша гілка Мазеп Київщини зустрічається в Забуянні Макарівського району. Саме з цієї гілки походить Іван Мазепа, ім'я якого ми пам'ятаємо з титрів своїх улюблених мультфільмів "Київнаучфільму". Поява Мазеп в Забуянні може бути пов'язана з перевезенням їх з Волині. Так само як і декількох родин на Чернигівщині. Місцева легенда пов'язує їх походження з дітьми гетьмана, яких захова в Макарові, його друг, більш відомий як Святий.

В могографіях Грушевського зустрічаємо Мазеп-Васютинських з Поділля, але це помилка. На Поділлі коло Бара насправді жили Мазепи-Вовковийські. Вони присутні, як шляхта, в архівах XVIII сторіччя. Живут вони в Вовковиях і понині. Село з тією ж назвою знаходимо коло Теслугова. В кінці XVI сторіччя Немирівський отаман Мазепа відправляє козацькій загін на Молдавську війну, а згодом сам приймає участь в окупації Москви.

Чернигівщина.

 

На Чернигівщині Мазепи жили та живуть в чотирьох селах- Олешня Репківського району, Блешні та Костобоброві Семенівського району, Жовтневому (Рождественському) Коропського району (поруч з Батурином).

В Олешні перший Мазепа з'являється на початку XIX сторіччя в якості управляючого помістям. Його родина живе там понині.

В Блешні Мазепи з'являються одночасно з будівництвом гути - заводу з виготовлення пляшок. Вони є нащадками Антона Мазепи, який працював в 1754 році на гуті в Машевому, куди також приїхав з Рівенщини. На сьогодні в Блешні ніхто не живе. Одна з гілок блешнівських Мазеп працює на склозаводі Артьомівська.

З Мазепами Жовтневого наша розвідка триває.

Велика родина живе в Костоборові. Скоріше за все вони є нащадками козаків Стародубського полку. Чернигівськи Мазепи присягають в реєстрі 1659 року. В Костобоброві родина розпадається на декілька гілок, різного рівня заможності. З них походять - Ісак Прохорович Мазепа міністр УНР, Ганна Політковська та її батько - відомий радянський дипломат, Микола Мазепа - начальник служби державної охорони Харьківської області, керівник Харьківського НДІ козацтва, а також успішний бізнесмен Ігор Олександрович Мазепа - власник "Конкорд капітал"

  • Значок приложения Facebook
  • YouTube Классик
  • Вконтакте App Icon
  • Одноклассники App Icon

© 2014 Pодина Мазеп. Сайт создан в Wix.com