Побудова родинного дерева.

Одразу перепрошуємо берегинь нашого роду за те, що перші родинні дерева включають тільки чоловічу частину сім'ї. Наявні технічні засоби не дозволяють нам збільшити розміри файлу.
Теслугів-Бордуляки
Теслугів-Бордуляки

Теслугів-Бордуляки
Теслугів-Бордуляки

1/1
Галичина та Волинь.


Родина Мазеп з'являється на територіях Галичини та Волині з кінця XV сторіччя. Згідно гіпотези їхнього родинного зв'язку з князями Курцевичами, одна з гілок давнього роду починає називатися Мазепами, так само, як інша Булигами, зберігаючи спільний герб.

У підтвердження цієї гіпотези можна додати як спорідненість Мазеп, Курцевичей та Пронських з Боговитинами, так і проживання Мазеп у Теслугові Радивилівського району, поруч з дідичними маєтками Курцевичей - Буремлем, Сестрятиним та Снітиним. Родина Мазеп живе в Теслугові з кінця XVII сторіччя.

В десяти кілометрах від них в Бордуляках Бродівського району зустрічаємо іншу гілку Мазеп, яка по багатьом даним є спорідненою з Теслугівською, але була штучно роз'єднана після поділу Польщі між Росією та Австро-Угорщиною в 1795 році. Є причини вважати її старшою за Теслугівську.

Коло Львова Мазеп зустрічаємо в Пустомитові. Історія цієї сім'ї потребує дослідження, як і волинськи Мазепи з Володимирця Володимирецького району.

Велика гілка Мазеп проживає в Березному та Моквині Рівеньської області. Згідно наявних метричних книг, там вони з'являються на 80 років пізніше ніж в Теслугові.

Цікавим є факт проживання на Вінниччині родини, що походить з Березного. 

ЗАБУЯННЯ (Макарів)
ЗАБУЯННЯ (Макарів)

ЗАБУЯННЯ (Макарів)
ЗАБУЯННЯ (Макарів)

1/1
Київщина та Поділля.


Самою відомою з гілок Мазеп на Київщині є родина гетьмана Мазепи з Білої Церкви. В XVI та першій половині XVII сторіччя вони володіли Мазепинцями та Трилісами. Але згодом вони зникають з цих територій і на сьогодняшній час в Мазепинцях Мазепи не живуть. Поруч ми знаходимо Мазеп в Ставах Кагарлицького району. Побудова їхнього дерева триває.

Інша гілка Мазеп Київщини зустрічається в Забуянні Макарівського району. Саме з цієї гілки походить Іван Мазепа, ім'я якого ми пам'ятаємо з титрів своїх улюблених мультфільмів "Київнаучфільму". Поява Мазеп в Забуянні може бути пов'язана з перевезенням їх з Волині. Так само як і декількох родин на Чернигівщині. Місцева легенда пов'язує їх походження з дітьми гетьмана, яких захова в Макарові, його друг, більш відомий як Святий.

В могографіях Грушевського зустрічаємо Мазеп-Васютинських з Поділля, але це помилка. На Поділлі коло Бара насправді жили Мазепи-Вовковийські. Вони присутні, як шляхта, в архівах XVIII сторіччя. Живут вони в Вовковиях і понині. Село з тією ж назвою знаходимо коло Теслугова. В кінці XVI сторіччя Немирівський отаман Мазепа відправляє козацькій загін на Молдавську війну, а згодом сам приймає участь в окупації Москви.

Костобобрів
Костобобрів

Костобобрів
Костобобрів

1/1
Чернигівщина.

 

На Чернигівщині Мазепи жили та живуть в чотирьох селах- Олешня Репківського району, Блешні та Костобоброві Семенівського району, Жовтневому (Рождественському) Коропського району (поруч з Батурином).

В Олешні перший Мазепа з'являється на початку XIX сторіччя в якості управляючого помістям. Його родина живе там понині.

В Блешні Мазепи з'являються одночасно з будівництвом гути - заводу з виготовлення пляшок. Вони є нащадками Антона Мазепи, який працював в 1754 році на гуті в Машевому, куди також приїхав з Рівенщини. На сьогодні в Блешні ніхто не живе. Одна з гілок блешнівських Мазеп працює на склозаводі Артьомівська.

З Мазепами Жовтневого наша розвідка триває.

Велика родина живе в Костоборові. Скоріше за все вони є нащадками козаків Стародубського полку. Чернигівськи Мазепи присягають в реєстрі 1659 року. В Костобоброві родина розпадається на декілька гілок, різного рівня заможності. З них походять - Ісак Прохорович Мазепа міністр УНР, Ганна Політковська та її батько - відомий радянський дипломат, Микола Мазепа - начальник служби державної охорони Харьківської області, керівник Харьківського НДІ козацтва, а також успішний бізнесмен Ігор Олександрович Мазепа - власник "Конкорд капітал"